DIAMENTY KOLOROWE ORAZ BIŻUTERIA Z KAMIENIAMI SZLACHETNYMI W CENACH HURTOWYCH
  • STRONA GŁÓWNA
  • OFERTA HANDLOWA
    • NATURALNE DIAMENTY KOLOROWE
    • BIŻUTERIA SREBRNA Z KAMIENIAMI SZLACHETNYMI
  • MATERIAŁY EDUKACYJNE
    • DIAMENTY KOLOROWE JAKO INSTRUMENT INWESTYCYJNY
    • INFORMACJE O NATURALNYCH DIAMENTACH KOLOROWYCH
    • MODYFIKACJE DIAMENTÓW NATURALNYCH I DIAMENTY SYNTETYCZNE
    • SKALA KOLORÓW I ODCIENI DIAMENTÓW KOLOROWYCH
    • INFORMACJE O RUBINACH SZAFIRACH I SZMARAGDACH
    • SKALA TWARDOSCI MOHSA
  • O firmie
  • KONTAKT
​SA Jewellery
​Zakres Działalności:
​sprzedaż hurtowa diamentów i biżuterii

Modyfikacje diamentów,  ​

diamenty​ syntetyczne

Modyfikacje diamentów :

to
 specyficzne zabiegi wykonywane na naturalnych diamentach kolorowych i białych (zwykle już pociętych i wypolerowanych), które mają poprawić wizualną charakterystykę geologiczną diamentu, głównie poprawę klarowności lub zmianę koloru.
Obraz
​Dzięki dzisiejszemu zaawansowaniu technologicznemu istnieje wiele zabiegów i ulepszeń, które mogą całkowicie zmienić wygląd diamentu. Niektóre z tych metod mogą trwałe zmienić diament, podczas gdy inne są tylko tymczasowe.​
Obejmują one zabiegi poprawiające klarowność, takie jak laserowe wiercenie w celu usunięcia wtrąceń węgla, wypełnienie pęknięć, aby małe rysy wewnętrzne były mniej widoczne, zabiegi naświetlania i wyżarzania koloru, aby np. z żółtych i brązowych kolorowych diamentów uzyskać fantazyjne
 żywe kolory takie jak żywy żółty, niebieski lub różowy. ​
Zabiegi poprawiające przejrzystość

Wiercenie laserowe:
Sprzedawcy diamentów mogą wykorzystywać lasery do usuwania lub rozjaśniania ciemnych zanieczyszczeń poprzez wiercenie niewielkiej dziury w miejscu zanieczyszczenia. Laser może spowodować odparowanie zanieczyszczenia lub może zostać zastosowany środek wybielający, lub kwas, aby rozjaśnić zanieczyszczenie. Wiercenie laserowe może uczynić diamenty bardziej komercyjnymi, ale laserowy otwór jest uważany za charakterystyczny. Wiercenie może wypełnić materiałem obcym ale wtedy staje się bardziej widoczne.
Wiercenie laserowe uważane jest za trwałą obróbkę, ponieważ nie można usunąć otworu wiertniczego. Czasami po wykonaniu odwiertu otwór może zostać wypełniony.

Wypełnianie pęknięć:
Wtapianie stopionej substancji szkło-podobnej w pęknięcia diamentu jest najczęściej stosowaną metodą modyfikacji diamentów w celu zwiększenia ich przejrzystości. Wypełnienie pękniętych powierzchni może skutecznie ukryć te niedoskonałości. Może również przynieść korzyść klientowi, który przypadkowo uszkodził diament.
Takie wypełnienie ma długa żywotność i przy odpowiednim traktowaniu kamienia może trwać latami, Niestety podczas zwykłych napraw biżuterii lub podczas czyszczenia za pomocą pary, kwasu lub ultradźwięków zazwyczaj ulega uszkodzeniu. Jeśli wypełniacz topi się i wycieka, istnieje możliwość, że może on zostać ponownie uzdatniony. Jeśli wypełniacz zrobi się ciemny, nie można go ponownie uczynić bezbarwnym. Wypełnianie pęknięć i niedoskonałości powierzchni może sprawić, że diament będzie wyglądał atrakcyjniej, ale w przypadku diamentów białych będzie miał niższy kolor.


​
Zabiegi poprawiające kolor diamentów kolorowych

Naświetlanie:
Napromienianie może wytwarzać kolory zielony, niebieski, brązowy, żółty, czarny i inne. Czasami po tym procesie następuje wyżarzanie. Napromieniowane diamenty kolorowe są wrażliwe na ciepło, a procedury naprawy biżuterii, ponowne szlifowanie i polerowanie mogą zmienić ich kolory.

Wyżarzanie:
Jest to kontrolowany proces ogrzewania i chłodzenia, który jest często używany po napromieniowaniu, aby zmienić kolor diamentu na brązowy, pomarańczowy lub żółty. Odnotowano również że uzyskuje się kolory różowe, czerwone i purpurowe. Kiedy wyżarzanie jest używane jako jedyne, może zmienić kolor w szeregu — ogólnie niebieski do zielonego, brązowy do żółtego. Proces wyżarzania kolorowego diamentu zatrzymuje się po osiągnięciu pożądanego koloru.
W przypadku oddziaływania ciepła na wyżarzony diament kolorowy np. podczas rutynowych napraw jubilerskich może on drastycznie zmienić kolor.

Powłoki powierzchniowe:
Cienką warstwe kolorowego materiału nakłada się na powierzchnię kolorowego diamentu w celu zmiany oryginalnego koloru. Kiedy powleczona powierzchnia jest oglądana pod dużym powiększeniem, widoczna może być obecność uwięzionych pęcherzyków powietrza lub uszkodzone obszary, w których powłoka została porysowana. Ta obróbka może być trudna do wykrycia, jeśli powłoka była stosowana tylko do rondystu lub pawilonu z kamienia, co często ma miejsce.
Modyfikacja nie jest trwała. Pokryte powierzchnię mogą zostać uszkodzone przez ciepło i chemikalia podczas napraw biżuterii i polerowania. Mogą również zostać zadrapane.
Certyfikat z raportem laboratoryjnym będzie wskazywał "Coated".

HPHT (High Reassure High Temperature — wysokie ciśnienie wysoka temperatura):
Najbardziej znaną metodą modyfikacji diamentów łącząca wysokie ciśnienie i bardzo wysoką temperaturę HPHT wykorzystuje maszyny, które są zasadniczo takie same, jak te używane do produkcji syntetycznych diamentów.
Ta technika była powszechną od co najmniej wczesnych lat pięćdziesiątych. HPHT może sprawić, że niektóre brązowe i diamenty typu II staną się bardziej bezbarwne lub mogą wytworzyć kolory: brązowawa-żółta, pomarańczowo-żółta, zielony, niebieski, a nawet różowy. Kolor uzyskany dzięki temu procesowi zależy od wybranego diamentu. Modyfikacja HPHT jest rzadko wykrywalna pod mikroskopem, a detekcja wymaga wykwalifikowanego laboratorium gelologicznego.
Jednym z pierwszych sukcesów w wykrywaniu HPHT było odkrycie linii 595 nm, która wraz z innymi właściwościami gelologicznymi dowiodła, że kolor został poddany modyfikacji.
HPHT jest uważany za trwały proces. Czasami następuje po nim wyżarzanie i napromieniowanie.
Certyfikat z raportem laboratoryjnym będzie wskazywał "Treated"


Diamenty wytwarzane sztucznie

Syntetyczne diamenty (znane również jako diamenty wytwarzane laboratoryjnie lub diamenty rosnące w laboratorium) są wytwarzane w sztucznym procesie, w przeciwieństwie do naturalnych diamentów, które są tworzone przez naturalne zdarzenia geologiczne.
Przy produkcji sztucznych diamentów często wykorzystuje technikę HPHT (High Pressure High Temperature - wysokie ciśnienie wysoka temperatura) lub CVD (Chemical Vapor Deposition — wzrost z pary gazowej).
​
Metoda HPHT do wytwarzania diamentów została po raz pierwszy zastosowana przez  General Electric w 1954 roku. Zasadniczo naśladuje naturalny proces — węgiel krystalizuje się w postaci diamentu poprzez intensywne ciepło i ciśnienie występujące w głębi Ziemi. Proces HPHT jest bardzo kosztowny, biorąc pod uwagę wymaganą energię i sprzęt.Wytwarzane diamenty kolorowe są głównie barwy żółtawej lub brązowo-żółtej.​

​Syntetyczne diamenty CVD zaczęły pojawiać się na rynkach diamentowych około dziesięciu lat temu. Proces obejmuje wprowadzanie gazu takiego jak metan do komory próżniowej, a następnie aktywację i rozkładanie cząsteczek gazu za pomocą mikrofal. To powoduje, że atomy węgla gromadzą się na podłożu (mała platforma zawierająca płaski kryształ diamentu zwykle syntetyczny HPHT), podobnie jak płatki śniegu gromadzą się w czasie opadów.
Metodą CVD jest znacznie mniej kosztowna, ponieważ działa w umiarkowanych temperaturach i niskim ciśnieniu, co nie wymaga dużych i drogich urządzeń.
Ponieważ komora próżniowa zawiera tylko węgiel i trochę wodoru, można hodować bezbarwne kryształy. Jeśli azot lub bor zostanie wprowadzony do komory, można wytworzyć żółte lub niebieskie syntetyczne diamenty kolorowe.
Zastosowanie zaawansowanych technologii do modyfikacji diamentów utrudnia ich wykrywanie i wymaga użycia specjalistycznego wyposażenia, które można znaleźć tylko w specjalistycznych laboratoriach badawczych i klasyfikacyjnych.
Jedynym wiarygodnym źródłem oceny diamentu kolorowego lub białego jest Certyfikat Laboratoryjny z renomowanego laboratorium rozpoznawalnego na całym świecie.
​
Według naszej opinii poniższe cztery laboratoria dają gwarancję rzetelnej oceny, pochodzenia i wartości diamentów kolorowych oraz diamentów białych.
Obraz

Gemological Institute of America
​(GIA
)

Obraz


​European Gemological Laboratory (EGL)

Obraz

American Gemological Society
(AGS)



Obraz

International Gemological Institute (IGI)


Obraz
Obraz
Obraz
Zobacz ofertę i skontaktuj się odnośnie atrakcyjnych cen i formy zakupu
Obraz
☎  +27 11 027 1347
📱  +27 82 452 1639
@ info@sajewellery.co.za

​Godziny pracy:

Poniedziałek — Piątek:
​9:00 - 16:00

27 Ridge Rd
Parktown 2193
Johannesburg
South Africa
NAWIGACJA

​STRONA GŁÓWNA
​OFERTA HANDLOWA
MATERIAŁY  EDUKACYJNE
​O FIRMIE
​KONTAKT
ARTYKUŁY

​Demand Soars for Colored Diamonds
​Why 2016 was the year of the colored diamond​
TRUE COLOURS: THE 2018 COLOURED DIAMOND REPORT ​
​Strong Colored Diamond Auction Results to Continue in 2018​
​
RARE COLORED DIAMONDS THE WORLD REPORT 
LINKI
​

​GIA Laboratories  
EGL Laboratories 

AGS laboratories
IGI Laboratories 
Diamonds Network 
SA Jewellery - South Africa  
Diamonds Colored International
​
NCDA 
Jewellery Council Of South Africa ​​
Ⓒ  SA Jewellery 1993-2019 • All Rights Reserved
Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.
  • STRONA GŁÓWNA
  • OFERTA HANDLOWA
    • NATURALNE DIAMENTY KOLOROWE
    • BIŻUTERIA SREBRNA Z KAMIENIAMI SZLACHETNYMI
  • MATERIAŁY EDUKACYJNE
    • DIAMENTY KOLOROWE JAKO INSTRUMENT INWESTYCYJNY
    • INFORMACJE O NATURALNYCH DIAMENTACH KOLOROWYCH
    • MODYFIKACJE DIAMENTÓW NATURALNYCH I DIAMENTY SYNTETYCZNE
    • SKALA KOLORÓW I ODCIENI DIAMENTÓW KOLOROWYCH
    • INFORMACJE O RUBINACH SZAFIRACH I SZMARAGDACH
    • SKALA TWARDOSCI MOHSA
  • O firmie
  • KONTAKT